33 dni | DZIEŃ 11 | Wchodzimy do Arki całą rodziną

11.     Drewno
 
Fragment z Biblii: Rdz 6, 14
 
Dziennik pokładowy: 
Jak myślisz – jak wyglądało drewno, z którego Noe budował Arkę? Czy były to kruche, łamliwe kawałki drzewa czy jednak wielkie, zdrowe belki, z których wycinał deski potrzebne do budowy? Zbierz podczas spaceru garść patyków. Zrób eksperyment – jeden patyk najczęściej można łatwo złamać. Kilka złączonych patyków – trudniej lub może okazać się to niewykonalne. Gdyby Noe miał zbudować tę Arkę zupełnie sam – na pewno by mu się to nie udało. Miał jednak żonę i synów, którzy mu pomagali. Rodzina, która jest razem jest silna – nie da się jej łatwo złamać. 
A z zebranych patyków i sznurka możesz zbudować tratwę. Pamiętaj, żeby po zabawie schować ją do swojej skrzyni.
 
Wieczernik modlitwy:
Zaplanuj czas na modlitwę. Albo indywidualną w swoim pokoju, albo wraz z rodzicami, gdy i oni będą spędzać czas na rozmowie z Bogiem. Przygotuj miejsce 
na modlitwę, tak by nic cię nie rozpraszało. Włącz elektryczną świeczkę lub małą, nocną lampkę. Ustaw pośrodku Krzyż, może też jakiś ulubiony obrazek czy figurkę. Uklęknij. Posłuchaj ciszy – to w niej najłatwiej Go spotkasz.
 
Proś, aby Twoja rodzina była silna Bogiem, bo to On ją jednoczy.
 
Odmów 10-tkę różańca. 5 tajemnica radosna: Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni – w modlitwie proś o łaskę, aby, tak jak Józef i Maryja, odnajdywać Jezusa.