33 dni | DZIEŃ 2 | Wchodzimy do Arki całą rodziną

2. Pakujemy skrzynię i zakładamy dziennik pokładowy
 
Fragment z Biblii: Rdz 22, 3
 
Pakujemy się na wyprawę! W drogę! 
Koniecznie zabierz niezbędne rzeczy, tak jak Abraham. W naszej przygodzie przydadzą się Tobie dwa przedmioty, o które trzeba się teraz zatroszczyć. Pierwszy to dziennik pokładowy, w którym będziesz notować zapiski i przemyślenia każdego dnia tej przygody. Niektóre mogą okazać się ważne w tej wyprawie, a do wielu będziesz mieć możliwość wracać później. Może to być zwyczajny zeszyt, ale ozdób go tak, żeby stał się wyjątkowy. Każdy dzień rozpoczynaj od nowej strony. 
Drugi przedmiot, którego potrzebujesz, to skrzynia do przechowywania cennych rzeczy. Rozejrzyj się po domu i zapytaj rodziców co możesz wykorzystać do zbudowania własnej skrzyni na skarby. Może jakiś większy karton? Pudełko z pokrywką? Dobrze, gdyby nie był zbyt mały – wielkości przynajmniej koszyka na zakupy.
Zbierzmy siły i ruszajmy!
 
Wieczernik modlitwy:
Zaplanuj czas na modlitwę. Albo indywidualną w swoim pokoju, albo wraz z rodzicami, gdy i oni będą spędzać czas na rozmowie z Bogiem. Przygotuj miejsce 
na modlitwę, tak by nic cię nie rozpraszało. Włącz elektryczną świeczkę lub małą, nocną lampkę. Ustaw pośrodku Krzyż, może też jakiś ulubiony obrazek czy figurkę. Uklęknij. Posłuchaj ciszy – to w niej najłatwiej Go spotkasz.
 
Poproś dziś o pomoc Świętą Rodzinę, która sporo wędrowała, o towarzyszenie Tobie w tej 33-dniowej drodze. Bierz przykład ze Św. Józefa, patrona rzemieślników, który z radością przyjmował codzienne trudy i wysiłek.
 
Odmów 10-tkę różańca. 4 tajemnica bolesna: Droga krzyżowa – oddaj Bogu swoją drogę tych rekolekcji.