33 dni | DZIEŃ 21 | Wchodzimy do Arki całą rodziną

21.     40 dni i 40 nocy – oczekiwanie
 
Fragment z Biblii:        Rdz 7, 12.17
 
Dziennik pokładowy: 
Tak trudno jest czekać, szczególnie, gdy na czymś nam bardzo zależy. Czekanie na Święta, na wakacje, na wspólny wyjazd… Całe życie, także i Twoje, jest czekaniem – na spotkanie z Ojcem w Niebie, którego jesteś umiłowanym dzieckiem. Liczba „40” w Piśmie Świętym też symbolizuje czekanie, przygotowanie, czas, który jest szansą na nawrócenie, i kilkukrotnie można ją spotkać w Biblii. Znajdź wydarzenia, w których występuje ta liczba i zapisz je w dzienniku pokładowym. To chyba i dla Ciebie zaproszenie do tego, żeby uczyć się czekać i zdobywać cnotę cierpliwości.
 
Wieczernik modlitwy:
Zaplanuj czas na modlitwę. Albo indywidualną w swoim pokoju, albo wraz z rodzicami, gdy i oni będą spędzać czas na rozmowie z Bogiem. Przygotuj miejsce 
na modlitwę, tak by nic cię nie rozpraszało. Włącz elektryczną świeczkę lub małą, nocną lampkę. Ustaw pośrodku Krzyż, może też jakiś ulubiony obrazek czy figurkę. Uklęknij. Posłuchaj ciszy – to w niej najłatwiej Go spotkasz.
 
Czasem przychodzi taka chwila, kiedy najpotrzebniejsza jest cisza i bliskość. Jak pod Krzyżem na Golgocie. Pobądź przy Jezusie i Maryi. Twoja obecność umniejsza ich ból. 
 
Odmów 10-tkę różańca. 3 tajemnica bolesna: Cierniem ukoronowanie – pamiętaj, że nasze grzechy ranią Pana Jezusa. Rozważ, jak Jezus cierpiał, kiedy otrzymał koronę z okropnie ostrymi kolcami.