33 dni | DZIEŃ 23 | Wchodzimy do Arki całą rodziną

23.     Gołębica
 
Fragment z Biblii: Rdz 8, 8-12
 
Dziennik pokładowy: 
Noe nie jest lekkomyślny – nie wyskakuje z Arki od razu, jak tylko dotknęła lądu, nie naraża swojej rodziny ani zwierząt na niebezpieczeństwo. Jest rozważny – pyta Boga i słucha. I Ty możesz być jak Noe. Proś o światło Ducha Świętego, przed każdą ważną decyzją, kiedy nie jesteś pewien jak postąpić. Twoja modlitwa na pewno zostanie wysłuchana i zostaniesz obdarowany darami i owocami Ducha Świętego. Odszukaj informacji na temat darów i owoców Ducha Świętego i zapisz je w dzienniku pokładowym – zobacz jak wiele możesz zyskać poprzez swoją wytrwałą i ufną modlitwę.
 
Wieczernik modlitwy: 
Zaplanuj czas na modlitwę. Albo indywidualną w swoim pokoju, albo wraz z rodzicami, gdy i oni będą spędzać czas na rozmowie z Bogiem. Przygotuj miejsce 
na modlitwę, tak by nic cię nie rozpraszało. Włącz elektryczną świeczkę lub małą, nocną lampkę. Ustaw pośrodku Krzyż, może też jakiś ulubiony obrazek czy figurkę. Uklęknij. Posłuchaj ciszy – to w niej najłatwiej Go spotkasz.
 
Razem z Maryją i apostołami przenieś się do wieczernika i proś o dary Ducha Świętego dla Twoich najbliższych. Naśladuj Maryję, która wstawiała się za uczniami Jezusa.
 
Odmów 10-tkę różańca. 3 tajemnica chwalebna: Zesłanie Ducha Świętego – proś Ducha Świętego, aby przyszedł i napełnił Twoje serce miłością.