33 dni | DZIEŃ 3 | Wchodzimy do Arki całą rodziną

3.  Stworzenie Świata
 
Fragment z Biblii: Rdz 1, 1-23
 
Dziennik pokładowy:
Wykonaj w swoim dzienniku kalendarz na 5 dni: od poniedziałku do piątku. Zaznacz w nim swój tygodniowy plan pracy, swoje obowiązki, lekcje i zapisz je. Następnie, po przeczytaniu fragmentu z Pisma Świętego, przygotuj podobny kalendarz, w którym opiszesz pracę Boga podczas pierwszych 5 dni stworzenia świata. Porównaj te dwa kalendarze. Kto się więcej napracował?
Czy w Waszych kalendarzach, Twoim i Boga, jest miejsce, w którym możecie się spotkać?  Pamiętaj, że to On stworzył wszystko i we wszystkim jest obecny! Rozejrzyj się dobrze dookoła – gdzie dziś Ty możesz Go spotkać?
- spacerując po lesie?
- karmiąc rybki?
- patrząc na zachód słońca?
- chodząc po górach?
- w drugim człowieku?
Może masz inne pomysły? Zapisz je w swoim pokładowym dzienniku.
 
Wieczernik modlitwy:
Zaplanuj czas na modlitwę. Albo indywidualną w swoim pokoju, albo wraz z rodzicami, gdy i oni będą spędzać czas na rozmowie z Bogiem. Przygotuj miejsce 
na modlitwę, tak by nic cię nie rozpraszało. Włącz elektryczną świeczkę lub małą, nocną lampkę. Ustaw pośrodku Krzyż, może też jakiś ulubiony obrazek czy figurkę. Uklęknij. Posłuchaj ciszy – to w niej najłatwiej Go spotkasz.
 
Podziękuj Bogu Ojcu za świat, który tak pięknie stworzył. Za co najbardziej jesteś wdzięczny Bogu?
 
 
Odmów 10-tkę różańca. 2 tajemnica radosna: Nawiedzenie św. Elżbiety – wyobraź sobie Maryję, która w drodze do swojej kuzynki wielbiła Boga za piękny świat. Uwielbiaj Boga wraz z Nią!