33 dni | DZIEŃ 33 | Wchodzimy do Arki całą rodziną

33.     Do Jezusa z Matką Boską
 
Fragment z Biblii: J 2, 1-11
 
Dziennik pokładowy: 
Ta podróż dobiega końca. Zbliżamy się do celu wyprawy – choć jeszcze może nie zdajesz sobie z tego sprawy. W zabieganiu pomiędzy codziennymi obowiązkami i przyjemnościami może nie dostrzegasz jeszcze tego, co już widać w oddali, na linii horyzontu…
Przewodnikiem ostatniej przygody tego rejsu jest Święty Jan Bosko, który chce Tobie opowiedzieć swój sen. Przyśniła mu się wielka bitwa morska, w której wiele wrogich statków atakowało statek papieża, który symbolizował Kościół Chrystusowy. I gdy wydawało się już, że nic nie zdoła ocalić tego okrętu, nagle Ojciec Święty dostrzega dwie świetliste kolumny. Na jednej jest napisane „Ocalenie wierzących” i widnieje na niej Hostia, na drugiej, z napisem „Wspomożenie Wiernych” widać Maryję. Papież decyduje się płynąć w ich stronę. Przeciwnicy w zamieszaniu wpadają na siebie i po kolei idą na dno. Kościół okazuje się zwycięski!
Święty Jan Bosko bardzo kochał Maryję. Była dla niego Matką codzienności, z którą dzielił każdą chwilę dnia. To dało mu wielką wrażliwość. Czy widzisz już, tak jak on, te kolumny? Czy widzisz ratunek dla Ciebie i Twojej rodziny. Święty Jan Bosko przypomina i nam, że „jest prawie niemożliwą rzeczą iść do Jezusa bez pośrednictwa Maryi”.
Na koniec posłuchaj piosenki „Don Bosco” Magdy Anioł.
LINK
A Twoja nowa przygoda zaczyna się właśnie od tego momentu!            
 
Wieczernik modlitwy:
Zaplanuj czas na modlitwę. Albo indywidualną w swoim pokoju, albo wraz z rodzicami, gdy i oni będą spędzać czas na rozmowie z Bogiem. Przygotuj miejsce 
na modlitwę, tak by nic cię nie rozpraszało. Włącz elektryczną świeczkę lub małą, nocną lampkę. Ustaw pośrodku Krzyż, może też jakiś ulubiony obrazek czy figurkę. Uklęknij. Posłuchaj ciszy – to w niej najłatwiej Go spotkasz.
 
Pozwól poprowadzić się Maryi do Jezusa. Ona wie, co dla Ciebie jest najlepsze. Zaufaj Jej i ucz kochać się tak jak Ona!
 
Odmów 10-tkę różańca. 2 tajemnica światła: Cud w Kanie Galilejskiej – Maryja jest najpewniejszą drogą do świętości, najkrótszą drogą do Jezusa. To Ona może uprosić cud i w Twoim życiu, a nawet odmienić losy świata.


AKT ODDANIA POBIERZ