33 dni | DZIEŃ 5 | Wchodzimy do Arki całą rodziną

5.     Grzech
 
Fragment z Biblii: Rdz 6, 11-13 
 
Dziennik pokładowy:
Dziś popatrz na swoje brudne, pogniecione ubrania, na naczynia czekające w zmywarce lub włożone do zlewu w kuchni. Spójrz na kurz na półkach albo na przepełniony kosz na śmieci. Co czujesz? Lubisz taki widok? Czy chciałbyś tak żyć? Jak myślisz, czy można to naprawić? Wyprać? Odkurzyć? Posprzątać? Grzech też brudzi. Spróbuj oderwać się od niego, zerwać z nim. Teraz jest świetna pora na wychodzenie z grzechu. Zaplanuj spowiedź i przygotuj się do niej. Zapisz jej datę w swoim dzienniku pokładowym. A jeśli jeszcze nie przystępujesz do Sakramentu Pokuty – zrób rachunek sumienia. Grzech to zbędny balast na statku! Usuń go!
 
Wieczernik modlitwy:
Zaplanuj czas na modlitwę. Albo indywidualną w swoim pokoju, albo wraz z rodzicami, gdy i oni będą spędzać czas na rozmowie z Bogiem. Przygotuj miejsce 
na modlitwę, tak by nic cię nie rozpraszało. Włącz elektryczną świeczkę lub małą, nocną lampkę. Ustaw pośrodku Krzyż, może też jakiś ulubiony obrazek czy figurkę. Uklęknij. Posłuchaj ciszy – to w niej najłatwiej Go spotkasz.
 
Pomyśl o jednej trudności, o jakimś niewykorzystanym przez ciebie dobru. Zastanów się nad swoim zachowaniem, które Cię „zabrudziło”, „zakurzyło”. Jak możesz to naprawić, zmienić?
 
Odmów 10-tkę różańca.  5 tajemnica bolesna: Śmierć Pana Jezusa na krzyżu – Pan Jezus każdy Twój grzech zabrał na krzyż. Jezus umarł za nasze grzechy, abyśmy mogli się wyspowiadać, uwolnić od grzechu i żyć w Niebie.