33 dni | DZIEŃ 6 | Wchodzimy do Arki całą rodziną

6.     Smutek Boga (bo ludzie odrzucają Jego miłość)
 
Fragment z Biblii: Rdz 6, 5-6
 
Dziennik pokładowy:
Pomyśl dziś o swoim najbliższym przyjacielu. Jaki jest? I za co szczególnie go lubisz? Co robicie razem? Przyjaciel jest blisko. Często spędzacie razem czas.  Możecie pogadać, pobyć w milczeniu, pobawić się. Śmiejecie się razem, ale czasem też razem smucicie… Przyjaciel zrozumie, otoczy opieką i pomoże. 
Bóg jest blisko. Kocha nas zawsze i żadne nasze zachowanie tego nie zmieni, ale się smuci, gdy odchodzimy.
Zadanie na dziś: sprawdź odległość od domu do Twojego najlepszego przyjaciela. W krokach lub kilometrach. Opisz ją w zeszycie pokładowym, tak jakbyś chciał komuś wytłumaczyć jak tam trafić.
 
Wieczernik modlitwy:
Zaplanuj czas na modlitwę. Albo indywidualną w swoim pokoju, albo wraz z rodzicami, gdy i oni będą spędzać czas na rozmowie z Bogiem. Przygotuj miejsce 
na modlitwę, tak by nic cię nie rozpraszało. Włącz elektryczną świeczkę lub małą, nocną lampkę. Ustaw pośrodku Krzyż, może też jakiś ulubiony obrazek czy figurkę. Uklęknij. Posłuchaj ciszy – to w niej najłatwiej Go spotkasz.
 
W życiu każdego człowieka są trudne momenty. Wtedy często wydaje się nam, że jesteśmy całkiem sami. To nieprawda – Bóg jest zawsze blisko. 
 
Odmów 10-tkę różańca. 2 tajemnica bolesna: Biczowanie Pana Jezusa – Jezus, z miłości do nas, nie uchyla się przed przyjęciem cierpienia. Pragnie być Twoim Przyjacielem, który kocha najmocniej i trwa przy Tobie do końca.